Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Spojte se znovu sama se sebou – tipy na jednoduché rituály

Už zase pod množstvím povinností jedete na autopilota? Úkol za úkolem. Jen plníte své role… Práce, úklid, jídlo, rodina… A samu sebe v tom všem jaksi ztrácíte? Jako duchovní terapeutka i jako matka a manželka se s tím setkávám v podstatě denně.

                                CHCETE SE ZNOVU NAJÍT SAMA SEBE?

Často se hned zpočátku ptám svých klientek, kdy se naposled cítily samy sebou? Ani zaměstnankyně nebo podnikatelka, ani partnerka, ani matka. Zkrátka jen sama sebou bez vlivu společenských rolí. Odpovědí je mi proud důvodů, proč to nejde.

Musíme toho zvládat hodně. Zažíváme často tlak na naši výkonnost z pracovního prostředí. Společnost nám neustále podsouvá, co všechno bychom měli dělat, abychom byli šťastní. Abychom podle vnějších měřítek žili zdravý a naplněný život. Když se k tomu ještě přidá domácnost a rodina, jedeme už na plný výkon. Většinou se nám daří zvládat to nejnutnější. Jen v kolečku povinností pomalu ztrácíme samy sebe. Přestáváme vnímat krásu kolem nás, radost ze života. Osekáváme náplň svého času na to nejnutnější a často jako první vyřazujeme to, co děláme samy pro sebe. Ženy pak za mnou chodí vyčerpané, na pokraji vyhoření. Odpojené od sebe, od vnitřního naplnění. Radost a prožívání života se v jejich nabitém programu jaksi vytratila. A to i přesto, že zvenku se jejich život zdá ideální.

Abychom mohly znovu vnímat samy sebe, musíme se naučit sama sobě věnovat péči a pozornost a vnímat to jako jednu z našich priorit. A na tom vlastně stojí i hlavní myšlenka mé terapeutické praxe i našich produktů – podpořit klientky v tom, aby byly spojené samy se sebou a jejich život plynul v harmonii. Musíme si dovolit vystoupit každý den alespoň na chvilku z kolečka našich vnějších povinností.  Pod tlakem je to ale velmi náročné, a to nejen zpočátku. Už jen vyčistit si hlavu od všech myšlenek a jen být dokáže zabrat spoustu času. Změny je ale většinou potřeba do života zavádět pomalu, aby to bylo časově reálné a dlouhodobě udržitelné.

Skvělým způsobem jsou malé každodenní rituály. Krátké chvilky, kdy se věnujeme jen samy sobě, spojíme se znovu sama se sebou. Bez myšlenek na povinnosti, bez pocitů viny, že na nás čeká náš to-do list. Díky malým rituálům začneme postupně znovu vnímat náš vnitřní svět – naše přání, volání naší duše, naši přirozenou intuici. Zda jsme šťastné a naplněné, co s námi souzní a co ne.

Co si můžete pod takovým rituálem představit? Je to opravdu jednoduché. Najděte si něco, co máte ráda, co vás naplňuje a věnujte tomu chvilku každý den. Doporučuji vždy rozdělovat náplň chvilek mezi láskyplnou péči o své tělo, o svou duši a o ducha. Mezi mé oblíbené chvilky z každé skupiny patří večerní beauty rutina nebo relaxační vana, ranní chvilka s kávou při pohledu na zahradu a nejlepší vůbec je pro mě meditace. Některým klientkám vyhovuje krátká procházka v přírodě, odpolední čajový rituál nebo večerní jóga. Klíčové je dopřát si pár minut na to spojit se znovu Sama se Sebou, se svou vnitřní Jiskrou. Připomenout si, kým jsme a kam jdeme, a věnovat si lásku a pozornost. Je dobré si takové chvilky také co nejvíce zpříjemnit. Pustit si relaxační hudbu, zapálit svíčku nebo naši vykuřovací směs se záměrem, která vám provoní prostor a navíc pomůže i energeticky.

Mgr. Kateřina Soukupová

Jenže jak tyto chvíle do svého programu skutečně dostat? Klientkám radím zapsat si je do kalendáře. Opravdu si je plánovat. Stačí deset, patnáct minut v průběhu dne, kdy se jednoduše nenecháme nikým a ničím rušit. Jakmile si vytvoříme návyk, jde to pak mnohem lépe. Už během pár dnů mi od klientek chodí zprávy, jak moc jim taková chvilka dokáže změnit den. A často si pak samy od sebe takových chvilek plánují víc. Jako pomoc klientkám také doporučuji produkty naší značky Celestial. Třeba naše očistné soli nebo krystalové mlhy pomáhají udržovat si svou energii během celého dne. Vykuřovací směsi vám zase pomohou s divokými myšlenkami a hlubšími tématy. K péči o tělo se skvěle hodí naše vonné vosky, které vám pomohou relaxovat nebo podpoří vaši ženskou energii.

Díky spojení sama se sebou je pro nás potom mnohem jednodušší zvládat běžný koloběh s větší lehkostí a radostí. I v tom největším víru povinností pak víme, kým jsme a proč to děláme. Život nám plyne v harmonii a souladu s námi a my sami budeme tím, kdo určuje jeho směr.

Autorka:

Mgr. Kateřina Soukupová

Duchovní terapeutka a majitelka značky Celestialznačky luxusních vykuřovacích směsí a dalších produktů, které podpoří harmonii ve vašem životě i vaší meditaci.

Jako duchovní terapeutka pomáhám klientům vrátit se znovu sami k Sobě formou duchovních terapií a kurzů. Pomáhám vzpomenout si a pocítit, kým jsou pod nánosem vzorců a  programů, osvobodit se od nich a moci se plně nadechnout, ve svobodě a záři jejich duchovní podstaty.  K tomu, aby se naučili slyšet svou duši a své Nitro a šli životní cestou, která je v souladu s jejich duší i jejich Vnitřní Jiskrou Života.

Firma

CELESTIAL je značka produktů, které vznikly z praxe duchovní terapeutky s cílem podpořit své klientky v udržení své vlastní záře a spojení sama se Sebou i v ruchu běžného života. Hluboce vás podpoří  v péči o sebe, na cestě objevování sama Sebe, duchovního rozvoje i tvoření harmonie v každém dni. Pomohou vám znovu cítit, kým jste, rozzáří vaši Jiskru a pomohou vám rozpustit tíhu ve vaší mysli i duši.

Duchovní krása a energie je vždy v souladu s přírodou. Proto všechny naše produkty tvoříme ručně v malém ateliéru v ČR z našich vlastních unikátních receptur. Vybíráme pro vás ty nejčistší přírodní ingredience a krystaly a každý produkt nabíjíme vysokou duchovní energií a světelnými kódy, aby vám sloužil na více úrovních.