Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Jak odstranit lupy přírodní cestou

Lupy jsou častým problémem, který trápí lidi všech věkových kategorií. Mohou být způsobeny různými faktory, jako je nadměrná produkce kožního mazu, přemnožení kvasinek nebo podráždění pokožky hlavy. Existuje mnoho způsobů, jak se lupů zbavit, včetně použití komerčních šamponů proti lupům, ale také existují přírodní prostředky, které mohou být stejně účinné.

Zde je několik tipů, jak se zbavit lupů přírodní cestou:

  • Olej z čajovníku: Olej z čajovníku má antibakteriální a protiplísňové účinky, které mohou pomoci zmírnit zánět a svědění pokožky hlavy. Naneste několik kapek oleje z čajovníku na pokožku hlavy a jemně masírujte. Nechte působit několik minut a poté opláchněte šamponem.
  • Jablečný ocet: Jablečný ocet má rovněž antibakteriální a protiplísňové účinky. Smíchejte 1 šálek jablečného octa s 2 šálky vody a naneste na pokožku hlavy. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte šamponem.
  • Citronová šťáva: Citronová šťáva má kyselé pH, které může pomoci regulovat produkci kožního mazu. Smíchejte 2 polévkové lžíce citronové šťávy s 1 šálkem vody a naneste na pokožku hlavy. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte šamponem.
  • Olej z kokosu: Olej z kokosu má zvlhčující účinky, které mohou pomoci zklidnit podrážděnou pokožku hlavy. Naneste několik kapek oleje z kokosu na pokožku hlavy a jemně masírujte. Nechte působit přes noc a poté opláchněte šamponem.
  • Med: Med má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Naneste několik lžic medu na pokožku hlavy a jemně masírujte. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte šamponem.

Prodává Venira.cz

Pokud se lupy objevují často nebo jsou těžké, je vhodné poradit se s lékařem nebo dermatologem.

Zde je několik dalších tipů, které mohou předcházet tvorbě lupů:

  • Myjte si vlasy pravidelně, ale ne příliš často. Nadměrné mytí vlasů může pokožku hlavy vysušit a podráždit.
  • Používejte jemné šampóny a kondicionéry. Agresivní produkty mohou pokožku hlavy podráždit a způsobit lupy.
  • Vyhýbejte se používání horkého vzduchu při úpravě vlasů. Horký vzduch může vysušit pokožku hlavy a způsobit lupy.
  • Dopřejte si zdravou stravu. Vyvážená strava bohatá na ovoce, zeleninu a celozrnné výrobky může pomoci zlepšit zdraví pokožky hlavy.

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *