Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Masturbace vylepšuje psychické zdraví? Ano!

Masturbace je přirozenou a zdravou součástí lidské sexuality. Mnoho lidí si užívá masturbaci jako způsob objevování svého těla, relaxace a dosahování sexuálního uspokojení. Nicméně, kromě sexuálního potěšení, masturbace také přináší řadu dalších přínosů pro fyzické a duševní zdraví jednotlivce.

  1. Zlepšuje pocity blaha a uvolnění: Během masturbace dochází k uvolňování endorfinů a dalších hormonů štěstí, které zlepšují náladu a pocity blaha. Masturbace může působit jako přirozený relaxační prostředek, který snižuje hladinu stresu a napětí. Mnoho lidí nachází v masturbaci úlevu od každodenních starostí a zlepšení celkového pocitu pohody.
  2. Posiluje sebevědomí a sebeakceptaci: Masturbace umožňuje objevovat a poznávat vlastní tělo. Tím se zvyšuje sebevědomí a sebeakceptace. Poznání vlastních sexuálních preferencí, potřeb a hranic je důležité pro budování zdravé sexuální identity. Masturbace umožňuje jednotlivcům se seznámit se svým tělem, přijmout ho a naučit se ho milovat.
  3. Zlepšuje spánek a uvolňuje napětí: Masturbace může mít blahodárný vliv na kvalitu spánku. Během orgasmu dochází k uvolňování hormonu oxytocinu a endorfinů, které mohou podporovat relaxaci a snadnější usínání. Masturbace také uvolňuje napětí v těle a umožňuje jednotlivcům uvolnit se po náročném dni. Pravidelná masturbace může tedy pomoci při zvládání stresu a zlepšování spánku.

Studie a výzkumy podporují tyto přínosy masturbace. Například studie zveřejněná v časopise “Archives of Sexual Behavior” zjistila, že masturbace je spojena s vyšší úrovní pohlavní spokojenosti, nižším stresem a lepším fyzickým a duševním zdravím.

Masturbace je tedy přirozenou součástí sexuálního života mnoha lidí. Existuje mnoho způsobů a technik masturbace, a každý člověk by měl experimentovat a objevovat to, co mu přináší největší potěšení a uspokojení.

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *