Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Rozhovor se zakladatelkou Akademie ženského biohackingu Veronikou Allister

Objevit v ženách to nejlepší a posílit jejich tělo i duši se rozhodla zakladatelka projektu Systers, Veronika Allister, a to skrze Akademii ženského biohackingu, o které jsme již psali. Tato akademie nás tak zaujala, že jsme se rozhodli Veroniku oslovit a položit jí pár otázek.

Co vás vedlo k založení Systers a posléze Akademie ženského biohackingu?

K založení Systers mě vedlo více věcí zároveň. Jedna z nich byla má osobní potřeba takového projektu, který jsem ve světě nikde nenašla. Druhá věc bylo nějaké vyšší vedení, které se nedá moc slovy popsat, ale prostě víte, že máte něco udělat, jen nevíte jak a proč a tak do toho skočíte po hlavě a dáváte důvěru v život, že spadnete do měkkého. V neposlední řadě mě velice podpořil náš investor, Ondřej Fryc, který ve mě viděl potenciál a dodal mi odvahy.

Od začátku Systers jsem věděla, že jádrem celého projektu je vzdělávání a propojení žen napříč generacemi. Vytvoření akademie nám trvalo dva roky, protože jsme se neměli moc od koho inspirovat a protože nám záleží na tom, abychom vytvořili bezpečné a bullshit-free místo, kde se žena v jakémkoliv věku může vzdělávat o své fyziologii a tím si zlepšit kvalitu svého života.

Jaké jsou hlavní cíle akademie?

Jedním z cílů akademie je propojit ženy všech generací, aby se od sebe navzájem učily. To je samozřejmě cesta. V roce 2024 startujeme 3 měsíční cestu zde v České republice, s uzavřenou skupinkou žen. Další rok však půjdeme už do světa. Dalším cílem je vytvořit bezpečné a bullshit-free místo, kde se žena v jakémkoliv věku může vzdělat o své fyziologii a biologii a tím si tak optimalizovat své fyzické a mentální zdraví.

Je akademie určena ženám každého věku nebo má nějaká omezení?

Aktuálně se zaměřujeme na ženy v reprodukčním věku, protože začínáme. Nicméně do budoucna chceme obsáhnout všechny fáze ženy a nemít žádná omezení.

Veronika Allister
Veronika Allister

Jaké jsou vaše zkušenosti s biohackingem v České republice?

Když jsem před deseti lety začla mluvit o biohackingu, tak se mi lidé smáli, že to zde nikdo nepochopí. Biohacking je stále nepochopen a misinterpretován, ale to je také cesta. Ten, kdo se biohackingu opravdu věnuje, tak ví, o čem tento obor, nebo možná až hnutí, vlastně je. Ten, kdo se dívá po povrchu, tak vidí trendy, technologie a suplementy. Biohacking je životní filozofie a praktický systém toho, jak tuto filosofii integrujete do svého individuálního života. V zahraničí má biohacking větší váhu a respekt, než zde v České republice, ale to je podle mě dané hlavně naším kolektivním nastavení mysli, která je spíše uzavřená. Já jsem však optimistka a věřím, že se i zde v Čechách objeví víc a víc lidí, kteří se připojí a převezmou zodpovědnost za své zdraví.

Jaké jsou vaše ambice v oblasti biohackingu do budoucna?

Ambice jsou veliké. Jsem vizionářka a vidím celé infrastruktury měst, které podporují lidskou biologii a dlouhověkost, nikoliv auta a věci. I když jsme začali s osvětou etického biohackingu a suplementace, tak naše vize jdou mnohem dál.

V Systers připravujeme nejen akademii, ale celosvětovou vzdělávací platformu biohackingu, holistického zdraví a dlouhověkosti pro ženskou fyziologii, svoje vlastní suplementy a rádi bychom pokračovali dál do toho postavit domy zdraví, takové biohackerské domy, kde lidé budou sdílet různé technologie, nástroje a know-how, aby se stali tou nejlepší verzí sebe sama, jakou zde mohou být a jejich praktiky byly zároven v souladu s matkou přírodou.

Jaké jsou podle Vás největší výzvy, kterým čelí ženy v dnešní době? A mohl by i zde biohacking pomoci?

Jednou z největších výzev je nastavit takové návyky a systém, který je designovaný pro ženskou fyziologii. Ve vědě existuje tzv. pohlavní propast, která je opravdu veliká. Ženy byly od roku 1977 do roku 1993 vyloučeny z klinických studií a ani od roku 1993 jich nevzniklo tolik, abychom na nich mohli stavět veškerá zdravotní doporučení. Většina obecných léků a suplementů jsou tedy designovaná na muže, nikoliv na ženy. Což je samozřejmě problém a ženy mají díky tomu velké nežádoucí účinky. Potřebujeme si jako společnost uvědomit, že ženy jsou cyklické a mají komplexnější fyziologii, než mají muži. Zároveň jsou ženy nositelkami života a my všichni jsme na tento svět přišli právě skrz jednu takovou ženu. Věřím, že jakmile se spojíme a vytvoříme systém, který bude fungovat a bude jakousi nadstavbou stávajícího systému, tak můžeme změnit svět tak, jak ho známe.

Můžeme změnit to, jak se rodíme na svět, jak k ženám přistupujeme na pracovišti, ale především jak k nim přistupujeme ve zdravotní péči. Ženy jsou ve své podstatě odkázané na biohacking, pokud chtějí žít kvalitní, zdravý a dlouhý život.

foto: Systers

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *