Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Úspěšná kniha „Matky, které neumí milovat“ vychází v dotisku  


Pokud jste žila s nemilující matkou, její odkaz se dnes a denně odráží v problémech, na něž narážíte, ve vašich citových vztazích i v tom, jak si zkoušíte vybudovat sebedůvěru a sebeúctu. Většina společností matky vynáší do nebes, jako kdyby je už jen pouhý akt porodu nějak předurčoval ke schopnosti pečovat o děti. To ale prostě není pravda. O tom píše ve své knize „Matky, které neumí milovat“ spisovatelka a lékařka Susan Forward jejíž první české vydání se setkalo s velkým úspěchem a ohlasy. A proto nyní vydavatelství Má Luna přichází s dotiskem. 


Šance na uzdravení pro zraněné dcery

Váháte, zda vás matka miluje – a stydíte se za to, že možná ne? Cítíte zodpovědnost za štěstí všech ostatních kromě sebe? Myslíte si, že potřeby, přání a očekávání vaší matky jsou důležitější než vaše vlastní? Domníváte se, že lásku si musíte zasloužit? Máte pocit, že ať pro matku uděláte cokoliv, nestačí to? Cítíte se provinile a domníváte se, že jste špatný člověk, když nevyhovíte přáním druhých, zejména své matky? Skrýváte před matkou podrobnosti o svém životě a pocitech, protože víte, že si najde způsob, jak tyto informace použít proti vám?Neustále se snažíte získat uznání? Bez ohledu na to, kolik toho dokážete, se cítíte vyděšená, máte pocity viny a připadáte si neschopná? Napadá vás, že je s vámi něco v nepořádku a kvůli tomu si nebudete schopná najít partnera, který vás bude milovat?

„Pokud s vámi něco z výše uvedeného silně rezonuje, pak je tato kniha pro vás ta pravá. Ty z vás, jejichž matky již zemřely, si možná budou klást otázku, jestli vůbec má smysl se tomuto tématu věnovat. Odpověď zní: Ano, určitě. Ve vaší hlavě je totiž matka stále velmi živá,“ prozrazuje Ilona Bittnerová, z vydavatelství Má Luna, která na český trh uvedla první vydání a přináší nyní i dotisk a dodává: „Během své pětatřicetileté praxe se autorka knihy, doktorka Susan Forward, setkala s velkým počtem žen, které si nesou následky traumat a týrání z dětství a snaží se s ním v dospělosti nějak vypořádat. Na skutečných případech ze své praxe nám představuje pět typů tyranských matek, které své dcery léta kritizovaly, soupeřily s nimi, manipulovaly s nimi, zanedbávaly je, týraly či dopustily, aby je týral a zneužíval někdo jiný. Týrané dcery se pak v dospělosti potýkají s nemalými problémy ve vztazích, v práci, ve výchově vlastních dětí či ve finančních záležitostech.“

Autorka nás provádí jednotlivými příběhy, s laskavostí a moudrostí pak nabízí postupy a techniky, které pomohou překonat bolesti a traumata z dětství, získat zpět sebedůvěru a sebeúctu a přerušit kruh citové destruktivity pro další generace.

Hodnocení čtenářů www.databazeknih.cz: 95 %.

Kniha je již nyní k dispozici na www.maluna.cz a ve vybraných knihkupectvích za cenu 379,- Kč.

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *